Kalendár kynologických akcií
8. januára 2017

MDD – ZŠ Pionierov 2018.

MDD - ZŠ Pionierov.

Dňa 1.júna 2018 - Klub Športovej Kynológie Slovakia zorganizoval ukážku svojej činnosti pre žiakov druhého stupňa ZŠ Pionierov v Rožňave, v spolupráci s p. riaditeľkou PaedDr. Erikou Matejzelovou Mihalovičovou a zástupcom školy p. Mgr. Eduardom Mihókom.

Cieľom celej akcie bolo hravou formou informovať žiakov o základných právach a povinnostiach majiteľov psov, ako aj ukázať mnohé aktivity, ktoré sa skrývajú pod pojmom športová kynológia a všetko čo tento pojem znamená.

Žiaci boli v prvom rade poučení o chove psov, oboznámení so základnými pojmami, o zákonom stanovenom množení psov a jeho zákonnej forme, aby nedochádzalo k množeniu takzvaných bezpapierových psov. Žiakov klub formou prednášky upozornil aj na znečisťovanie mestských častí psími exkrementami – psími výkalmi. Totiž práve tieto na trávnikoch nie sú nepríjemné a stresujúce len pre ľudí, ktorí majú psov a ktorí musia každý deň predvádzať hotový slalom, aby svojich domácich miláčikov previedli medzi exkrementmi bez väčšej ujmy. Neporiadni majitelia psov strpčujú život najmä mamičkám malých detí, ktoré majú v istom štádiu svojho veku tendenciu nielen všetko chytať do malých ručičiek, ale čo je horšie, dávať si svoje „úlovky“ priamo do úst. A taktiež sme žiakov oboznámili s prvoradými povinnosťami majiteľa psa, ako je základné očkovanie a prihlásenie psa na Mestskom úrade a s tým spojeným zákonom o odvodoch dane.

Klub oboznámil žiakov s prácou samotného kynologického klubu, ako aj s dosiahnutými výsledkami na medzinárodných a národných výstavách a jednotlivých súťažiach a týmto spôsobom motivoval žiakov k správnemu prístupu ku kynológii.

Do ukážky boli zahrnuté cviky základnej poslušnosti, obrany, ale aj niektoré disciplíny z bull športov, kde ukážku predviedli členovia klubu ako aj členka ale zároveň žiačka ZŠ Pionierov v Rožňave. Počas ukážky mali žiaci možnosť zoznámiť sa s rôznymi plemenami psov, ako napríklad: Cane Corso, American Staffordshire Terrier, Labrador, Československý vlčiak, Nemecký ovčiak, Austrálsky ovčiak.

Žiakom sme opäť vyčarili úsmev na tvári, hlavne pri skúške odvahy pri obrane, kedy si aj oni na vlastnej koži mohli vyskúšať aké je to byť v pozícii kynologického figuranta. Za odmenu ich psíci povozili na kolobežke, pred ktorou boli zapriahnutí.

Klub ďakuje za možnosť organizovania podujatia hlavne mestu Rožňava – poskytovateľovi finančnej dotácie.

Každého odvážlivca určite potešili aj vecné ceny od našich sponzorov a partnerov akcie, ktorými sú: ÚPSVaR v Rožňave, vzdelávacia agentúre NOVA TRAINING, viceprimátorke SNV p. Mgr. Lei Grečkovej a firme Grafdekor s.r.o. Rožňava.

 

Autor článku: Ladislav Hlatky – manažér klubu

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *